Tuesday, December 28, 2010

2010 aasta kokkuvõte ja viimased teod

Nii, kallid lugejad ja isetegijad!

Saabki see 2010 aasta juba läbi. Käsitöö mõttes on see aasta olnud minu jaoks meeletult produktiivne ja loomeline. Olen õppinud palju uusi tehnikaid, leidnud uue vahva käsitöömeistrite suhtluskeskkonna ja palju palju muudki. Olen rahul, võiks öelda! Ja loodan, et loome mõttes tuleb 2011 veelgi parem.

Algselt plaanisin kõik 2010 aasta tööd nö rivvi võtta ja üles märkida, aga ma pean vabandama, sest sellist aega selleks mul kahjuks hetkel ei ole. Seega näitan ma vaid viimaseid tegemisi, mis said nüüd veel selle aasta nummbri sees valmis. Kui aus olla, siis 1 asi peaks valmima veel, aga karta on, et selle esitlemine jääb uude aastasse.

Siit aga viimased teod:

Müts mehele

Siit tuleb kohe üks pikem lugu või õigemini dialoog minu ja mehe vahel (kirja pandud enam-vähem nii nagu see oli).
"Kallis, sry, ma ei jõudnudki sulle mütsi jõulukingiks teha, sest see tuli oodatust väiksem. Aga ma teen sulle kohe uue;)!"
"Aga ma sellist ei taha, ma tahan midagi muud."
(Tuuseldan mõned tunnid interneti avarustes ja seejärel tunnike oma üüratu mustrikogu ja raamatute vahel)

"Kas sulle selline müts meeldiks?"
"Jah, voh, see sobib, aga see on liiga igav."
"Sa vaata tegumoodi, mitte mustrit või mittemustrit. Ma võin sinna mida iganes peale ju kududa."
"Jah, tegumood sobib!"
(Leides ka sobiva mustri, mille kunagi ühes vanast Eesti Naisest olin kopeerinud, hakkasin mütsi kuduma)
" Kle, miks sa neid kõrvu ei tee, nagu pildil? Ma tahtsin ju kõrvadega mütsi!"
"Ma teen kõrvad hiljem!"
" Kle, aga ma ei taha kõrvu, ma tahan, et tagant oleks nagu kiiver."
" See ei jää sul hoidma ja see lükkab sul mütsi peast."
"Ok, siis ma seda ei taha."
(Mütsi põhiosa on valmis ja lasen mehel proovida)
"Väga hea, kle, aga ma kõrvu ei tahagi, sest see hoiab niisama ka ilusti kõrvade peal."
"Oled sa kindel, et ei taha? Ma võin need vabalt teha."
"EI TAHA! Pole vaja!"
(Läksime õue mütsi degusteerima. 20 meetrit kõnnitud, kui pandi kodu poole ajama, uue mütsi järele)
"Ma tahan kõrvu, sest tuul puhub läbi!! Tee vooder ka!"
(Õhtul hakkasin kõrvu meisterdama)
"Ära sa neid paelu tee neile kõrvadele, ma tahan niisama. Ja ma tahan, et need kõrvad mütsi ääre alla jääks!"
"Ma ju teengi ääre alla, nii nagu algselt plaanitud oli! Ma ju ütlesin, et sul hakkab külm!!!!"
(Kõrvad valmis, ilma paelteta, õigesse kohta kinnitatud)
"Kle, ära voodrit tee, aga tee ikka paelad ka..."
"kjhdfkjvgsdiutydiuthdjhfndkxjchfkdjh!!!!!!!!!!" (see lihtsalt ei kannata kirjamusta, mis mu suust sel hetkel väljus :D)

Kättemaksuks sai müts ka imetillukese tuti. Ja lubasin endale, et ma ei taha enam mitte kunagi oma mehele ühtegi mütsi teha. Ilmselt ei taha ma talle enam midagi teha, sest mu närvirakud hävinevad selle toimingu juures golossaalselt:))) . Ja te räägite, et naised on nõudlikud...

Aga müts ise sai selline:

Otseloomulikult ma meest modelliks ei saanud, see oleks juba liiga ideaaalne olnud:)) Õnneks on mul modell kodus olemas, küll üsna kulukas (no komme kulub iga pildi eest ikka mõnuga), aga see-eest alati valmis tööd tegema :D .

Mütsi algne idee pärineb Ravelry'st . Öökullid, mida mul pildile ei õnnestunud jäädvustada kirjususe pärast, on pärit ühest väga vanast Eesti Naisest (vist oli säärane ajakiri), mida kunagi raamatukogus lappasin ja siis endale üles kirjutasin, kuna muster tundus vahva. Lõngaks on Titan Wool Winner helehall ja terrakota. Mõlemat kulus 1 tokk. Varrasteks nr 4 ja 5.


Müts modellile

Atsu on mul alati truu abiline olnud tööde esitlemisel, aga siiani olen talle väga vähe midagi kudunud. Põhjus tegelt väga lihtne - ta on suure tasu eest nõus neid karvaseid asju peas küll hoidma mõne hetke, aga mitte mingil juhul ta neid ei kanna. Nüüd aga avastas ta, et see Titan Wool polegi eriti kare ja voodri osasse kudusin ma ühe veel pehmema lõnga, seega läks seekordne müts loosiks küll. Algselt oli plaan teha müts mehele, aga ma ei tea, mis juhtus, ilmselt kudusin mustrit liiga tugevalt või võtsin siis tõesti kogemata väiksemad vardad, igatahes jäi see väikseks. Veidi harutamist ja ümberkohendamist ning mütsi uueks omanikuks saigi Atsu. Et ta aga tõsiselt ja südamepõhjast vihkab talve ja lund ja eriti ei salli ta tuult ja tuisku, siis tegin talle nö tuulekindla mütsi, mille sallkraed saab võimalusel silmini venitada.



Müts tuli tõeliselt paks. Vähe sellest, et see on kootud mustrisse ehk siis sisuliselt kahekordse lõngaga, siis on sellele veel eraldi vooder kootud. Ja sall on tehtud ka kahekordsest lõngast ning vaid 3,5 varrastega ning keerdsoonikuga, et see ikka kindlasti ilusti hoidma jääks.

Lõng: Titan Wool Winner helehall ja terrakota, voodris kasutatud kodust halli lõngajääki.
Vardad: enda teada sai kootud kogu mütsi põhiosa nr 3 varrastega, aga ju siis voodri tegin kogemata 3,5 või 4 varrastega. soonikuosa on kootud nr 3,5 varrastega.
Idee: omalooming.


Päkapikusokid


Kuduralli raames valmisid ühed päkapiku sokid Kristjanile. Pikka lugu polegi pajatada. Lõngaks igasugused kodused jäägid, idee tuli minu peast ja teostus otseloomulikult minu. Ahjaaa, nr 3 varrastega tehtud;)




Draakonipoiss

Tellimuseks oli vaja teha üks müts ühele poisile. Taaskord vabad käed ja omalooming. Kuna ma lubasin oma sõbranna lapsele kevadeks teha draakonimütsi, siis mõtlesin, et teen nö ühe soojendusmütsi ja katsetan seda va draakoni asja. Pean tunnistama, et see polnudki nii lihtne. Nikerdasin ikka elukaua enne kui sobiva lahenduse leidsin ja siis volaa, avastasin, et ma olin jalgratast leiutanud:)) Põhimõtteliselt sama lahendust nukkide tegemiseks on kasutanud ka Moth Heaven.

Seekord sai lõngaks valitud üks imepehme ja paks ning mõnusalt soe lõng. Hetkel pole mul võimalik selle nime öelda, kuna silt on kadunud. Aga ma plaanin sellest kindlasti veel kududa, siis saan ka nime öelda. Varrasteks on nr 4,5 ja 5. Sarvede tegemiseks kasutasin lõngajääke ja nr 4 vardaid.
Idee: omalooming.



Nii, saigi nüüd peaasjalikult kõik asjad esitletud (paar kinki jäi kahjuks jäädvustamata:(). Aga Mytsi Wabrik paneb mõneks ajaks oma vardad sahvrisse ja hakkab puhkama. Tõsine üleküllastus on tekkinud mütside tegemisest. Vahelduseks teen midagi hingele ja endale, muidugi ikka kudumise näol;)

Seniks aga ilusat vana-aasta lõppu ja isetegemisrikast ning loomelist uut aastat!

Alati teie,

1 comment:

  1. See on üks kõige mitmekesisema toodanguga mütsivabrik, mille tunnistajaks ma elus olnud olen! Sinu mees on aga üks naljanina :D

    ReplyDelete