Thursday, October 27, 2011

Halloween ja porgandi põlvikud

Kuna lähenemas on Halloween ja meie lastega seda koduselt tähistame (sest kunagi pole piisavalt palju põhjuseid lastega kostüüme selga panna ja silmamunamuffineid teha :D), siis otsustasime veidi ka kodu kaunistada. Tavapärastele ämblikuvõrkudele seinal, tegime see aasta ka rõdule nahkhiired.

Nahkhiired õmbles minu abiga Kr. Neid on nii lihtne koos lastega teha. Vaja vaid sobivat kangast, veidi täitematerjali, nööpe ja valget viltriiet. Ning kuumaliimipüstolit (või kahepoolset teipi). Lõikasime sablooni abil nahkhiired välja, õmblesime õigelt poolt peaaegu tervenisti kinni. Täitsime vatiiniga ja seejärel õmblesime täiesti kinni. Kuumaliimiga kinnitasime silmadeks nööbid ja vildist hambad/kihvad. Panime need kahe puupulga külge rippuma. Keskele tegime kaks pisikest küünlalaternat pisikestest plekkpurkidest. Ja volaaa, valmis saigi! Lihtne, samas väga efektne, eriti pimedas, kui küünlad põlevad ja nahkhiire varjud seinale langevad. Nagu Kr ütles: spuuuuuki!Ja et silmamunade küpsetamine ikka õige tunde annaks ja ka tõetruult välja tuleks, siis õmblesin õige nõiapõlle. No vähemalt lastesõbraliku nõiapõlle:).

Sellist valmiskangast on mei siin kangapoodides müügil. Mul ei jäänud muud üle, kui vaid tükid välja lõigata ja kokku õmmelda.Mulle on väga meeldima hakanud põlvikud. Sellele mütsile tegin siis juurde sama värvi põlvikud. Väiksem poeg ristis need porgandi põlvikuteks :) .

Need on mu teised alt-üles kootud sokid/põlvikud (esimesi veel näidata ei saa, kuna lõng sai ootamatult otsa ja lõpetan need alles homme). Ma peaks mainima, et ma muudmoodi enam sokke kududa ei tahakski. Esiteks jääb mul sokinina alt-üles kududes palju ilusam, teiseks on palju parem mõõta jalga neid (eriti laste puhul, kellel jalalaba on nii erineva mõõduga traditsioonilisel viisil kududes jäävad tihtilugu sokid jalga lotendama, kuigi säärest parajad). Ja loomulikult lühendatud ridadega kand, mille tegemise mõned aastad tagasi ära õppisin, aga mis jääb eriti ilus just tagurpidi sokki kududes. No minu arvates vähemalt.


Lõng: mingid lõngajäägid.
Vardad: 3,5
Idee: omalooming


Ja kõige viimaseks üks vana korktahvel, mis uue välimuse sai. Ostsin kirbukalt 20. sendi eest vana korktahvli. Ega ta välimusel suurt häda polnudki, aga juba algusest peale plaanisin ma töötuppa veidi teistlaadi teadetetahvlit teha. Noh, et temaatilisem või nii. Igatahes selline ta sai:
Selleks korraks siis kõik! Aitäh lugemast!

Mytsi Wabrik

2 comments:

  1. Nahkhiired on lahedad :D
    Ning palju toredaid ja ilusaid asju kuhjaga valminud! Tubli-tubli!

    ReplyDelete
  2. Toredad, toredad asjad! Porgandipõlvikud - tore nimi ja ilusad ka muidugi :)

    ReplyDelete