Monday, July 16, 2012

Ikka lastele, kõik lastele


Ma olen julgelt 99% protsenti oma asjadest lastele teinud. Ja ega siis seegi kord saa mingi erand olla.

Albumid:

 
Sain mõned päevad tagasi taaskord tädiks. Ja katsikukingiks kudusin teki. Atsu nimetab seda Houdini tekiks, tegelikult on tegemist illusioon-tekiga. Juhendi leiate Ravelry'st.
Otse peale vaadates jääb mulje, et tegu on tavalise ripskoes tekiga, aga kui veidi alt poolt tekki vaadata, siis ilmub sealt välja karu.Äärmiselt lihtne kudumine oli ja õpetus on ka väga hea (joonis-juhend).
Kahjuks juhtus ka üks õnnetus selle tekiga. Kui ma hakkasin äärt tekile kuduma, siis avastasin õnnetuseks, et viimale tokk kollast oli täitsa teist tooni. Palju kahvatum ja ausalt öeldes lausa kole. Kuna aega (ajast olulisem faktor oli tegelt see, et lõnga ostsin Eestist) enam polnud uut lõnga hankida, siis pidi tekk jääma ilma ääreta. Aga sellegipoolest meeldib mulle see tekk. Ka ilma ääreta. Ja täpselt paraja suurusega vankrisse- 65x75cm.


Ja siis üks Lotte, kes valmis juba ammu-ammu, aga kuidagi jäi blogis näitamata.
Mul oli suur au proovida heegeldada Lilleliisi õpetuse järgi Lottet. Tõdesin taaskord, et tema juhendid on väga head ja arusaadavad. Tõsi, kuna ma pidin testima juhendit, siis oli päris keeruline heegeldada rida-realt, nii nagu juhendis kirjas, mis aga pole autori süü, vaid hoopis tegija saamatus :D. Ma enamasti vaatan vaid üldisemas plaanis, päris rida-realt järge ei aja. Aga hakkama sain ja uue kogemuse võrra jälle rikkam.
 Selline ta igatahes tuli. Mulle väga meeldib ja kõik, kes seda näinud on, tundsin kohe ära, kellega tegu on :).
 Heegeldasin selle ühele väiksele tüdrukule, kes on suur Lotte fänn.


Peatse kohtumiseni!


9 comments:

 1. Lõpuks ometi pärast pikka pausi :)
  Aga tegemised on väga vahvad, eriti meeldib Lotte armas ja muhe olek. Ma olen ka kunagi illusionit kudunut, igatahes südamlik tekk tuli sul selles tehnikas. Ja albumid on muidugi ka kõik kenad, ei oskagi neist kumbagi eelistada.

  ReplyDelete
 2. Väga ilusad asjad! Eriti meeldib mulle illusioonitekk, võtan juba tükk aega hoogu, et sama disaineri pandatekiga alustada :) Lotte on lihtsalt armas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tükk aega "veeretasin" neid kahte mustrit, et kas teen panda või karu. Lõpuks jäi karu peale. Aga see tekk on ebanormaalselt lihtne. No lausa geniaalne idee!

   Delete
 3. Nii kaunid tööd! Tekk on kaval ja imekena ning Lottest parem ei räägigi, igati vahva ja tegija koeraplika!

  ReplyDelete
 4. Imearmsad tegemised! No see imearmas Lotte võitis jäägitult minu südame.

  ReplyDelete
 5. Imeilus tekk!

  Lea

  ReplyDelete